Як правильно обрати порошкову фарбу

ЯК ОБРАТИ ПОРОШКОВУ ФАРБУ?

Перед кожним нашим клієнтом, якому необхідне порошкове фарбування, постає питання: «Як обрати фарбу, яка довго буде триматися на виробі, при цьому не страждаючи від зовнішніх чинників?». Щоб обрати відповідну фарбу, Вам необхідно відповісти на декілька простих запитань:

  • Який виріб буде фарбуватися?
  • Де він буде експлуатуватися?
  • Яку структуру виробу хочете отримати?

Давши відповідь на перші два запитання, ми можемо обрати вид фарби: поліефірну, епоксидну, епоксидно-поліефірну чи поліуретанову. Розглянемо кожен вид окремо.

Поліефірні порошкові фарби – це спеціальний високодисперсний порошок, який складається з поліефірних смол, затверджувачів, пігментів та інших добавок. При затвердінні така фарба утворює міцне і довговічне покриття, добре захищає виріб від ультрафіолетового випромінювання та інших зовнішніх факторів. Вироби, пофарбовані порошковою фарбою, стійкі до механічних навантажень, стирання, електрики. Основне застосування поліефірних фарб це: металеві лавочки, урни, стовпи, освітлення, садова техніка, автомобілебудування, елементи фасадів, вікна та двері, власники кондиціонерів і кондиціонери, рекламне обладнання, трансформатори, спортивний інвентар, багато інших конструкції.

Епоксидні порошкові фарби відрізняються хорошими електроізоляційними властивостями і захистом від корозії. Мінус епоксидної порошкової фарби-погана стійкість до ультрафіолету (сонячні промені). Епоксидні фарби наносять на: різну електро- і радіотехніку, промислові верстати, металеву фурнітуру, меблі, опалювальні печі, двері, побутову техніку, вогнегасники, іграшки, спортивне спорядження, трубопроводи, лампи, шкільна, офісна, домашні меблі. Порошкові фарби на основі епоксидних смол застосовуються в конструкціях, що мають контакт з хімічними речовинами. Як приклад можна привести цистерни для бензину.

Фарби порошкові на основі епокси-поліефірних смол є більш стійкими до фізичних і хімічних впливів, в порівнянні з фарбами на епоксидних смолах. Також застосовуються на конструкціях, що знаходяться всередині приміщень, так як опір до ультрафіолету менше ніж у поліефірних фарб. Відмінність епоксидно-поліефірної фарби полягає в тому, що в її склад входять поліефірні та епоксидні плівкоутворюючі речовини, які при твердінні вступають один з одним в реакцію, утворюючи міцне покриття. Сфера застосування епоксидно-поліефірної порошкової фарби: офісні меблі, прилади освітлення, запасні деталі верстатів, побутова техніка, холодильно-морозильне обладнання, торгове обладнання, металева фурнітура.

Поліуретанові фарби поєднують в собі комплекс цінних властивостей: твердість з високою стійкістю до відколів, стійкість до погодних умов і хімічна стійкість. Ці фарби застосовуються тільки там, де потрібна спеціальна міцність, гнучкість і стійкість до атмосферних впливів: спортивні майданчики, кондиціонери, електрообладнання, деталі автомобілів.

Тепер поговоримо про типи поверхонь. Компанія Grafix може запропонувати вам 5 видів поверхонь: антик, шагрень, сублімація під дерево, глянець та мат. І коли б здавалося з глянцем та матом все зрозуміло, то зі всім іншим виникають деякі питання. Розглянемо «невідоме» детальніше.

Антик – це тип структурної поверхні порошкового покриття, який є імітацією старовинних мідних, бронзових, срібних, золотих покриттів. Зазвичай антики використовуються для додання пофарбованим виробам особливих декоративних властивостей. «Антики» допоможуть зробити зі звичайного вироби імітацію антикваріату, що несе в собі історію поколінь і дух минулого. Надають пофарбованій поверхні велику міцність і стійкість до зовнішніх впливів.

Шагрень – тип поверхні, одержуваний при порошкового фарбування, характеризується великою текстурою. Зовні схожий на «апельсинову кірку». Добре приховує дефекти поверхні, має високу зносостійкість.

Сублімація під дерево – текстура порошкового покриття, що імітує різні породи дерева. Надають пофарбованої поверхні велику міцність і стійкість до зовнішніх впливів. Пропонуємо забарвлення під дерево алюмінієвого профілю. Тепер, завдяки цій технології, можна виробляти металевий сайдинг, вагонку та інші види будівельних виробів мають вигляд деревини.

Що ж, ми розповіли, яким чином обирається фарба для деталей, тепер чекаємо на Вас на нашому підприємстві.

Залишилися питання?